Hakkımızda

Nolte Alman Mükemmelliği !
Nolte, Mutfak ve Mobilya sektöründe, 91 yıllık deneyimi ile “Made in Germany” geleneği ve
Kalitesini temsil eder. Kombine üretim birimleri, Lojistik, Yüksek nitelikli çalışanları, modern makine ve teknolojisi, Nolte’yi Avrupa’nın en büyük mobilya şirketlerinden biri yapar.
Nolte ailesinin dördüncü kuşak yöneticileri olan Nolte grup Alman ve dünya pazarında seçkin bir konum elde etmiş uluslar arası bir şirkettir. Yüksek alman kalitesi ile birlikte, yalnızca kendine özgü tasarımları ile değil, son derece fonksiyonel olmasıyla da tanınır. Nolte ailesi, kuruluşundan bu yana şirketin geleceği için, küreselleşen ekonomide gerçek Alman disiplinine uygun bir yönetime sahiptir.

Daha Öncesi

Georg Nolte

1923’te Georg Nolte, cilalı levha imalatıyla serbest meslek hayatına atıldı. 1932’de Delbürck’teki Vestfalya mobilye fabrükasını devarldı ve böylece oturma ve yatak odalarının mobilyalarının imalatı alanına yöneldi. Buna, 1937’de Brilon’da ikinci bir fabrika eklendi
Nolte Küchen’in Kuruluşu
Konrad Nolte de babasının yolunu takip etti. 40’lı yılların sonunda “akarbant” yöntemiyle üretime yönelen ilk mobilya fabrikatörü oldu. Bu bir devrimdi! Ve 1958’de Nolte Küchen’i kurdu. Başlangıçta firmanın yaklaşık 60 çalışanı vardı.
Nolte Türkiye
Nolte’nin Türkiye’deki yolculuğu 1992 yılında Arçelik altında oluşturulan distribütör ağıyla başladı.
Türkiye pazarında farklı bir yer edinebilmek için  yoluna 2009’da kendi markası altında devam etme  kararı alarak Arçelik’le yollarını ayırdı.
Nolte Home Studio   ilk mağazasını 30 Ekim 2009’da Etiler’de açtı.
Nolte 54 ülkede  var ve şuanda Türkiye ilk beşin içinde ve 14 bayi ağına sahip olup 2015’in sonuna kadar bayi sayısını 20’ye çıkarmayı planlıyor.
Türkiye’de %8-%9’luk bir Pazar payına sahiptir,bununla beraber; Sky Reporter Dergisinden 2011 anketinde En Trend Marka ödülü ve 2010 yılında En Quality yabancı yatırımcı ödülüne layık görülmüştür.

Nolte ‘ de Bugün

Konrad, Maren ve Georg Nolte (sahibi)
4. ve 3 . jenerasyon )‏

Bugün  Nolte , mobilya fabrikaları , sunta fabrikaları , laminasyon ve  geri dönüşüm tesisleri olan  , 1 milyon m² ‘nin üzerinde  konumlanmış  bir holdingdir !
Georg Nolte  , kızı Maren ve  oğlu  Georg Konrad ile birlikte şirketin başkanlığını yapmakta , şirketin ve tüm sanayinin  değerli  bir öncüsü  olmaya devam etmektedir.
Rakamlarla Nolte :

  •   750.000.000 €  ciro yıllık
  •   1.000.000m² üzerinde üterim alanı
  •   20.000 dünya çapında perakende noktaları
  •   3.400 yetenekli personeli
  •   50  ülkeye ihracat  ( tüm kıtalara )

 Nolte Küchen


1958 yılında kurulan Nolte Küchen 1.100 ‘ ün  üzerindeki  çalışanı ile büyüdü ve Almanya’ da ki  3. büyük mutfak  üreticisi ve 2. büyük marka olmayı başardı.