Hakkımızda

          Nolte Alman Mükemmelliği !
Nolte, Mutfak ve Mobilya sektöründe, 91 yıllık deneyimi ile “Made in Germany” geleneği ve
Kalitesini temsil eder. Kombine üretim birimleri, Lojistik, Yüksek nitelikli çalışanları, modern makine ve teknolojisi, Nolte’yi Avrupa’nın en büyük mobilya şirketlerinden biri yapar.
Nolte ailesinin dördüncü kuşak yöneticileri olan Nolte grup Alman ve dünya pazarında seçkin bir konum elde etmiş uluslar arası bir şirkettir. Yüksek alman kalitesi ile birlikte, yalnızca kendine özgü tasarımları ile değil, son derece fonksiyonel olmasıyla da tanınır. Nolte ailesi, kuruluşundan bu yana şirketin geleceği için, küreselleşen ekonomide gerçek Alman disiplinine uygun bir yönetime sahiptir.

          Daha Öncesi

Georg Nolte

1923’te Georg Nolte, cilalı levha imalatıyla serbest meslek hayatına atıldı. 1932’de Delbürck’teki Vestfalya mobilye fabrükasını devarldı ve böylece oturma ve yatak odalarının mobilyalarının imalatı alanına yöneldi. Buna, 1937’de Brilon’da ikinci bir fabrika eklendi
Nolte Küchen’in Kuruluşu
Konrad Nolte de babasının yolunu takip etti. 40’lı yılların sonunda “akarbant” yöntemiyle üretime yönelen ilk mobilya fabrikatörü oldu. Bu bir devrimdi! Ve 1958’de Nolte Küchen’i kurdu. Başlangıçta firmanın yaklaşık 60 çalışanı vardı.

          Nolte ‘ de Bugün

Konrad, Maren ve Georg Nolte (sahibi)
4. ve 3 . jenerasyon )‏

          Bugün  Nolte , mobilya fabrikaları , sunta fabrikaları , laminasyon ve  geri dönüşüm tesisleri olan  , 1 milyon m² ‘nin üzerinde  konumlanmış  bir holdingdir !
Georg Nolte  , kızı Maren ve  oğlu  Georg Konrad ile birlikte şirketin başkanlığını yapmakta , şirketin ve tüm sanayinin  değerli  bir öncüsü  olmaya devam etmektedir.
Rakamlarla Nolte :

  •   750.000.000 €  ciro yıllık
  •   1.000.000m² üzerinde üterim alanı
  •   20.000 dünya çapında perakende noktaları
  •   3.400 yetenekli personeli
  •   60  ülkeye ihracat  ( tüm kıtalara )
  •    Günlük 800 mutfak üretimi

          Nolte Küchen

1958 yılında kurulan Nolte Küchen 1.100 ‘ ün  üzerindeki  çalışanı ile büyüdü ve Almanya’ da ki  3. büyük mutfak  üreticisi ve 2. büyük marka olmayı başardı.

          Nolte Türkiye
Nolte’nin Türkiye’deki yolculuğu 2009 yılından önce distribütör ağıyla başladı. Türkiye pazarında farklı ve öncü olarak yer edinmek düşüncesiyle yoluna 2009 yılında kendi markası altında devam etme kararı alarak distribütörle yollarını ayırdı.

Nolte Home Studio ilk mağazasını 2009 yılında İstanbul Etiler'de açtı. 

Nolte 60 ülkede bulumakta ve şuanda Nolte Türkiye ilk beşin içinde yer alıyor. Türkiye genelinde de sahip olduğu 15 satış mağazası ile "Türkiye'nin en büyük İthal Mutfak Markası" ünvanını gururla taşıyor..

Nolte Türkiye'de bulunan ithal mutfak pazarının lideri konumundadır,bununla beraber; Sky Reporter Dergisinden 2011 anketinde "En Trend Marka" ödülüne, 2015 yılı anketinde "En Sevilen Mutfak Markası" ödülüne , 2018 yılı anketinde de "En Güvenilir İthal Mutfak Markası" ödülüne layık görülmüştür. 2010, 2012. 2013 ve 2015 yıllarında En Quality Yabancı Yatırımcı ödülüne layık görülmüştür.